Інформація про спалювання листя, сухої трави.

  • 163

Фото без описуШановні мешканці Уланівської територіальної громади!

Інформуємо, що до виконавчих органів сільської ради надходять численні  нарікання  від мешканців громади, щодо спалювання городини, сміття та пластику мешканцями нашої громади, що призводить до  порушення Правил благоустрою території населених пунктів Уланівської  територіальної громади. Трав'яні пали представляють реальну загрозу життю та здоров’ю людини, пошкоджують  житлові та господарські будівлі. Особливо небезпечно горіння сухої трави поблизу лісових масивів, приберегових зон на території населених пунктів. В умовах теплої і вітряної погоди пожежі беруть великі розміри, для їх гасіння потрібні зусилля десятків людей, що тягнуть великі матеріальні витрати. Трав'яні і сміттєві пали викликають дуже сильне задимлення. При горінні сухої трави або сміття в атмосферу виділяється величезна кількість небезпечних речовин які забруднюють навколишнє середовище.
       Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей.

Варто лише збагнути: при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Із димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин. Із сухою травою та опалим листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо, поліетиленового пакету, у повітря потрапляє до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони спричиняють дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від горіння пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. Постійно подразнюючий димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Атмосферні забруднення несприятливо впливають на загальну захворюваність, особливо дітей та людей похилого віку. Дим від спаленого листя складається з дрібних часточок, при потраплянні в органи дихання, вони можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там роками, подразнюючи слизові оболонки та викликаючи коньюктивіти, риніти і відповідні алергічні реакції носа, очей та шкіри.

Виконавчі органи сільської ради нагадують, що за самовільне спалювання сміття, сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Згідно з Правилами благоустрою території населених пунктів Уланівської територіальної громади КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювання сміття, опалого листя та інших відходів на території населених пунктів (території підприємств, організацій, будинковолодінь, зелених насаджень та в інших місцях). Згідно з чинним законодавством України порушення у сфері благоустрою тягнуть за собою накладення штрафів на громадян у розмірі від 340 грн. до 1360 грн., а на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн. до 1700 грн.

Шановні мешканці громади. Закликаємо Вас до відповідальності! Не спалюйте листя та залишки рослинності!

 

Відділ житлово-комунального господарства та благоустрою Уланівської сільської ради.