Фото без опису

Програма з відновлення України – багатосекторний кредит від Європейського інвестиційного банку на загальну суму 340 млн євро, спрямований на підтримку України у відновленні критичної соціальної інфраструктури: лікарень, шкіл, дитсадків, соціального житла, адміністративних центрів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Програма втілюється у громадах, що постраждали від збройної агресії РФ та/або громадах, що прихистили значну кількість внутрішньо переміщених осіб.

Метою ПВУ є створення гідних умов життя для внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, посилення стійкості та соціальної згуртованості громад. Фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком була підписана у грудні 2020 року. Станом на березень 2024 року кошти Програми було розподілено на реалізацію 155 субпроєктів. Вже розпочато будівельні роботи на перших об’єктах.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом з Міністерством фінансів України та за підтримки Технічної допомоги координують Програму. Після оприлюднення конкурсу пропозицій кінцеві бенефіціари – місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування – подають заявки. Субпроєкти відбираються за прозорими критеріями. Кінцеві бенефіціари відповідають за реалізацію субпроєкту.

Кошти надаються кінцевим бенефіціарам у формі субвенцій з Державного бюджету України. Очікується, що співфінансування субпроєкту, разом зі сплатою ПДВ, буде забезпечено з місцевого бюджету. Програма розвитку ООН в Україні надає технічну підтримку кінцевим бенефіціарам у впровадженні субпроєктів та здійснює моніторинг виконання робіт і використання коштів.

Нормативна база:

1.  Підписання Фінансової угоди між Україною та ЄІБ від 09.12.2020 р., якою було розпочато процес впровадження ПВУ.

2. Ратифікація Фінансової угоди від 09.12.2020 р.  Законом України №16-45-ІХ від 14.07.2021 р.

3. Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України 15.05.2023 р. було затверджено Перелік об'єктів, які фінансуються з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів у рамках ПВУ.

4. Після повномасштабного вторгнення РФ на територію України, ЄІБ посилив свою підтримку в рамках ПВУ  та НКПВУ.

5. Уряд розподілив субвенції  (розпорядження №87-р від 06.02.2024) з державного бюджету місцевим в рамках ПВУ, в тому числі і на Уланівську ОТГ.

6. Керівні принципи імплементації ПВУ.

Пропозиції та скарги щодо реалізації субпроєктів ПВУ приймаються на адресу електронної пошти  osvita.ulaniv@ukr.net.

У скарзі або пропозиції має бути чітко зазанчено суть питання, пропозиції чи скарги та сформульовані вимоги заявника (заявників). Письмове зверненя повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати та направлене на адресу електронної пошти в форматі pdf.

Термін розгляду та вирішення пропозиції/скарги не може перевищувати 30 календарних днів з дня її надходження. У разі, коли порушені у пропозиції/скарзі питання неможливо вирішити впродовж зазначеного терміну, голова Робочої групи встановлює необхідний термін для їх розгляду, про що повідомляється заявникові (заявникам). При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у пропозиції/скарзі, не може перевищувати 45 календарних днів.

 

Прізвище, ім’я, по-батькові заявника

 

Контактна інформація заявника (заявників): поштова та електронна адреси, телефон; спосіб і мова комунікації та отримання відповіді

 

Питання, порушене в скарзі/суть пропозиції

 

Дата

 

Підпис

 

 НОВИНИ ПО РЕЛІЗАЦІЇ СУБПРОЕКТУ