Весняна кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин

  • 49

Фото без опису

Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує, що з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики інфекційних хвороб тварин у Вінницікій області на 2024 рік у Хмільницькому районі з 2 по 4 твавня 2024 року планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин.

Звертаємось до мешканців Хмільницького району з проханням та з порозумінням поставитись до заходів з імунізації диких м’ясоїдних: при виявленні принад не переміщуйте їх та не беріть в руки, аби приманки залишались привабливими для тварин. Наголошуємо, що брикети з вакциною не несуть небезпеки для людей та тварин.

Пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин здійснюється весною шляхом розповсюдження принад із вакциною вручну. Наразі, у зв'язку з воєнним станом, проводиться лише наземний розподіл принад на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських угіддях тощо.

Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною. Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах. У разі виявлення подібних принад - не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти.

Довідково. Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

Для боротьби зі сказом фахівці Хмільницької РДЛВМ виконують комплекс антирабічних ветеринарно – санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію захворювання і передбачає вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов'язкову вакцинацію всього поголів'я собак і котів на території області, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.

Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.

Інші новини

Всі новини