Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує

Відповідно до статті 34 Закону України «Про бджільництво» ветеринарно-санітарне обслуговування пасік здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем власниками пасік чи пасічниками. Порядком видачі ветенарно-санітарного паспорта пасіки, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 19 лютого 2021 року №338 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 р. за № 282/35904 згідно розділу З пункту 2 результати ветеринарно-санітарних заходів, у тому числі щорічного весняного обліку пасік, які здійснюються до 15 травня поточного року, вносяться в додаток до паспорта пасіки посадовою особою територіального органу компетентного органу.

Враховуючи вище викладене, в рамках «Плану протиепізоотичних заходів» необхідно здійснити плановий відбір зразків на пасіках для лабораторних досліджень на вароатоз, нозематоз, акарапідоз, американський та європейський гнильці та здійснити клінічний огляд бджолосімей до 15 травня 2024 року.