День початку російської агресії проти України

10 років тому, 20 лютого 2014 року, розпочалися події, продовженням яких стало повномаштабне вторгнення військ російського агресора.

Тоді було вперше зафіксовано перетини державного кордону України збройними

силами російської федерації через Керченську протоку, що стало початком російської агресії проти України.

Порушуючи норми та принципи міжнародного права, двосторонні та багатосторонні угоди росія анексувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окупувала окремі райони Донецької та Луганської областей.

Теперішню війну називають “гібридною”, представляючи її новим способом реалізації агресивної політики. Але практично всі її інструменти (спроба закріплення свого впливу на українських теренах через підтримку лояльних українських політичних середовищ, внутрішньо-політичний розкол українського суспільства засобами пропаганди, врешті, відкрите військове втручання, намагання представити агресію як внутрішній громадянський конфлікт) випробовували російські керівники ще з ХVІІ–ХVІІІ століть.

Від 2014 року Україна веде справедливу війну за збереження незалежності,

право вільного європейського та євроатлантичного вибору, за свій суверенітет і

територіальну цілісність. Російський агресор тимчасово окупував окремі

українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені.

Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність.

Вічна та світла пам’ять загиблим ГЕРОЯМ!