24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

  • 127

Фото без опису

24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, що проходить під егідою ООН. В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захворювання та його профілактику. Україна досі лишається в переліку країн, де через низький рівень охоплення щепленнями зберігається ризик спалаху поліомієліту.

      Одним з десяти захворювань, який входить в Календар профілактичних щеплень, є поліомієліт - високо контагіозне захворювання, зумовлене поліовірусом. Він вражає нервову систему і може викликати параліч або навіть смерть всього за кілька годин.

Зараз в Україні лише 80,1% дітей віком до 1 року отримали три дози щеплення від поліомієліту - за необхідних 95%.

     Найбільш вразливі до поліомієліту — діти до 6 років. В окремих випадках заразитися також можуть невакциновані дорослі. Окрім того, поліомієліт може загрожувати великій кількості невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи.

     Поліомієліт викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Поліовірус поширюється непомітно і швидко, і дуже часто - через відсутність будь-яких симптомів у більшості інфікованих.

Ліків від поліомієліту не існує. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.

      Коли і як вакцинують дітей від поліомієліту?

    Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень дитина має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту:

--- у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ін’єкція);

--- у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (краплі).

Шести доз вакцини необхідно і достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

     Чому важливо, щоб усі діти пройшли вакцинацію?

     Часто батьки відмовляються від вакцинації через страх. Те, чого ми боїмося і те, від чого помираємо – це «дві великі різниці». Люди бояться реакцій на щеплення, а помирають від хвороб, проти яких є ефективні вакцини. Мільярди дітей в усьому світі вакциновані проти поліомієліту. Вакцина довела свою ефективність та безпечність.

      Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

      В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безоплатно.

     Закликаємо батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення!