Пероральна імунізація від сказу

  • 173

Фото без опису

У Хмільницькому районі буде проведено осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
 Хмільницьке районне управління Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує, що з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин у Вінницькій області у 2023 році, а також профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні, у другій половині вересня та протягом жовтня 2023 року на Вінниччині буде проводитися осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.


 Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких та бродячих тварин проти сказу.
 Для імунізації тварин від сказу буде використано пероральну вакцину.
 Цьогоріч, у зв’язку із введенням воєнного стану, усі роботи розповсюдження вакцини будуть здійснені без застосування авіації.
 Осіння кампанія пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу в Хмільницькому районі, Вінницької області буде проводитися наземним розподілом, а саме робочі групи вручну розкладатимуть принади з вакциною з обов’язковим урахуванням особливостей дії воєнного стану та заходів мінної безпеки. Принади будуть розкладені на заздалегідь визначеній площі, яка погоджена із районною військовою адміністрацією (за виключенням населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг).
 

Для інформації!
 Поживні принади з вакциною (брикети) коричневого кольору та розміром з сірникову коробку. Всередині брикету знаходиться желеподібна капсула з антигеном. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях.
 

Звертаємо увагу населення! Принади безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але у разі виявлення брикетів з вакциною просимо їх не чіпати, не переміщати на інші місця та не руйнувати.