На Вінниччині стартувала кампанія з проведення додаткових заходів з імунізації проти кору

  • 114

Фото без опису

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ!

 

             Відокремлений  структурний  підрозділ  Хмільницький РВ ДУ «Вінницький ОЦКПХ  МОЗ  України» повідомляє, що  12 червня на Вінниччині стартувала кампанія з проведення додаткових заходів з імунізації проти кору («наздоганяюча» catch-up кампанії з вакцинації КПК дитячого населення).

     Вінниччина отримала 24 тис. доз вакцини КПК, яка захистить не тільки від кору, а й від епідемічного паротиту та краснухи. Всі вакцини в Україні зареєстровані, безпечні, схвалені до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Міністерством охорони здоров’я України.

  Цьогоріч очікується черговий спалах кору.

  Головна причина спалахів кору — низьке охоплення профілактичними щепленнями проти кору дітей у попередні роки. Для колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет до цієї хвороби.

  Кір – небезпечна хвороба, яка є загрозою для невакцинованих дітей та дорослих. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Захворювання починається з високої температури, загальної інтоксикації та нездужання, з явищами запального характеру - біль у горлі, кон’юнктивіт, рясною висипкою. Навіть неускладнений кір перебігає досить важко. В період уявного одужання часто приєднується вторинна інфекція, що викликає загрозливі ускладнення: гнійні отити, пневмонії, менінго-паненцефаліти.

   За останні роки серед дитячого населення району накопичився досить суттєвий прошарок дітей, які за різних причин не отримали своєчасну вакцинацію згідно Календаря профілактичних щеплень, в тому числі проти кору. Звертаємося до Вас з проханням звернутися до сімейного лікаря і перевірити вакцинальний статус своєї дитини. Якщо, за будь-яких причин, Ваша дитина пропустила чергову дозу вакцинації, обов’язково надолужте це.       

  Не довіряйте фейковій інформації з невідомих джерел про небезпечність вакцин і недоцільність проведення щеплень!

  Не відкладайте здоров’я своїх дітей на завтра, провакцинуйте їх вже сьогодні!

  Діти мають отримати два щеплення вакциною КПК: в 1 рік та в 6 років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше.

  Дітям старше 6 років, які не мають жодного щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця.

 

 

Інші новини

Всі новини