Куди звертатися мешканцям області для того, щоб вакцинувати дитину від поліомієліту?

  • 142

 

За три місяці цього року у Вінницькій області від поліомієліту вакцинували 28% дітей першого року життя, ревакциновано у віці 18 місяців – 27,1%. Дітей старших вікових груп черговими ревакцинаціями охоплено від 16,1% до 26,4%.

Імунізують маленьких мешканців області інактивованою поліовакциною (ІПВ) та оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). Відзначимо, що ліків від цієї хвороби не існує, єдиним захистом від неї є імунізація.

«Наразі у Вінницькій області наявні понад 10 000 доз вакцини ІПВ та майже 500 доз ОПВ. Найближчим часом очікуємо ще поставки вакцини ОПВ. Просимо батьків перевірити, чи отримали їхні діти всі щеплення від поліомієліту. Якщо ні, - потрібно звернутися до сімейного лікаря, педіатра в Центр первинної медико-санітарної допомоги, аби імунізувати свою дитину», - зауважила начальник відділу екстреної та первинної медичної допомоги населенню, медичної реабілітації управління медичної допомоги населенню Лариса Бевза.

Довідка:

Поліомієліт — це високоінфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралічу, часто невиліковного.

Найбільш вразливі до вірусу – діти до п’яти років. Однак поліомієліт загрожує всім невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям та дорослим. Особливо, якщо є хронічні захворювання або ослаблений імунітет.

Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів. У 2 та 4 місяці від народження — ІПВ, згодом у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — ОПВ.

Шести доз вакцини достатньо, щоб сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

На зображенні може бути: 2 людини, дитина та лікарня