Чому пропуск щеплення загрожує здоров’ю дитини?

  • 131

 Фото без описуПравила медичних відтермінувань спільні для всіх планових і позапланових щеплень. Вони однаково стосуються імунізації проти поліомієліту, вірусного гепатиту В чи кашлюку. Діти та дорослі з хронічними захворюваннями також вакцинуються відповідно до Календаря профілактичних щеплень і протипоказань не мають.

        Рішення про допуск до щеплення ухвалює педіатр або сімейний лікар, який вивчає стан дитини. Головним нормативно-правовим документом у його роботі є наказ МОЗ № 2070. Тому такі аргументи, як нежить, «червоне горло», температура до 38 °С не є протипоказаннями для вакцинації.

Тимчасові протипоказання:

         До тимчасових протипоказань належить такий випадок: якщо в дитини лихоманка та температура вище 38ºС, то візит на щеплення варто відкласти до одужання. Після одужання ви можете одразу прийти з дитиною та отримати щеплення.

Постійні протипоказання:

-відома гіперчутливість до будь-якого компонента вакцини або вакцини аналогічного складу, або до будь-якої допоміжної речовини, або до неоміцину, стрептоміцину, поліміксину В;

-тяжка алергічна реакція (анафілаксія).

       Просимо звернути увагу, що навіть такі реакції не стосуються одразу всіх вакцин з Календаря щеплень, а лише певного випадку. Алергія трапляється на певний компонент вакцини, тому надалі лікар вивчає склад вакцини та запрошує на щеплення, якщо алергенів немає.

         Нагадуємо, що в країні триває спалах поліомієліту. Діти до 6 років, які не отримали або пропустили щеплення проти поліомієліту, — у небезпеці. Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, потрібно отримати своє щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ).