До уваги жителів Уланівської територіальної громади!

  • 126

Шановні мешканці Уланівської ТГ

 

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» усі власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

КП «Уланівкомунсервіс» Рішенням виконавчого комітету Уланівської сільської ради №14 від 13 січня 2023 року визначено виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів на території Уланівської територіальної громади. Тому, договори з вивезення сміття потрібно укладати з даним підприємством.

Також, у нашій громаді діють Правила благоустрою території населених пунктів Уланівської територіальної громади, затверджені рішенням 13 сесії 8 скликання  Уланівської сільської ради №267 від 17.08.2021 р. Розділами 7 та 15 цих Правил, а саме  «Права та обов’язки громадян, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців у сфері благоустрою» передбачено, що кожен господар приватного домоволодіння, підприємства, установи, організації, фізичні-особи підприємці повинні укласти договір на вивезення побутових відходів із спеціалізованим  підприємством.

          Відсутність договору на вивезення побутових відходів у громадян, ФОП, на підприємствах, установах і організаціях є порушенням Правил благоустрою на території Уланівської територіальної громади.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 -1360 грн.), на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Тобто, законною підставою для притягнення до відповідальності є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця, оскільки це порушення Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», Правила благоустрою території населених пунктів Уланівської територіальної громади.

 

Тому, повідомляємо  про необхідність та обов’язковість укладення договору на вивіз твердих побутових відходів з КП «Уланівкомунсервіс» яке знаходиться за адресою с. Уланів  вул. Соборна, 62 тел. для довідок 3-12-61.

 

 

 Відділ житлово-комунального господарства Уланівської сільської ради.

Фото без опису