Корисне керівникам « підприємств-боржників»!

ГУ ДПС у Вінницькій області звертає увагу платників на нововведення запроваджені нормами Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ. Зокрема, в частині запровадження процедури тимчасового обмеження у праві виїзду керівника платника податків – боржника за межі митних кордонів України. Починаючи з 1 січня 2022 року, податкові органи отримали можливість застосовувати тимчасове обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента – боржника, за межі України як забезпечувальний захід виконання судового рішення або рішення керівника контролюючого органу про стягнення суми податкового боргу. Таке обмеження може застосовуватися виключно на підставі рішення суду.  У зв’язку з введенням такого інструменту законодавством уточнено право контролюючого органу на отримання інформації щодо боржників. Відтепер податкові органи вправі отримувати безоплатно від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності та їх посадових осіб, у тому числі від органів, які забезпечують ведення відповідних державних реєстрів (кадастрів), не лише інформацію, документи і матеріали що необхідні для контролю за нарахуванням та сплатою податків, а й конкретно – стосовно керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів-боржників. В разі невиконання податкового обов'язку, що призвело до виникнення податкового боргу,  контролюючий орган має право звернутися до суду щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб боржників за межі України.