Чи сплачується земельний податок при надання в оренду ділянок юрособою, яка користується пільгою, та з якого часу?

  • 768

https://vin.tax.gov.ua/data/material/000/420/524273/b_photo.jpeg

Головне управління ДПС у Вінницькій області  інформує, що у відповідності з п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) пільги щодо земельного податку, які сплачується на відповідній території, встановлюють, зокрема, органи місцевого самоврядування.

Разом із тим п. 284.3 ст. 284 ПКУ встановлено, якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Зауважимо, що ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.Натомість у разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ст. 287 ПКУ).

Отже, юридичні особи, які користуються пільгами з земельного податку, при наданні в оренду земельних ділянок, окремих будівель, споруд або їх частин, за площі, надані в оренду, сплачують земельний податок на загальних підставах з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель, споруд (їх частин).

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»