Вже з 21 жовтня за рішенням Кабміну міжрегіональні пасажирські перевезення в Україні виконуватимуться за новими правилами.

Дата: 29.10.2021 15:03

З цього дня для поїздок та польотів на громадському транспорті, маршрути якого перетинають адміністративні межі областей, і пасажири, і водії та екіпажі транспортних засобів повинні мати документи (паперові чи електронні) про щеплення від COVID-19 (для поїздок у «червону» зону — обов?язково повний курс). Ті, кому протипоказана вакцинація, або ж вони не встигли пройти щеплення, можуть обійтись довідкою про негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту на антиген до SARS-CoV-2. Але ці довідки дійсні лише 72 години. Також можна буде скористатись довідкою про те, що людина перехворіла на COVID-19 і вже одужала, але поки що такі документи не передбачені в паперовому та недоступні в електронному вигляді.

Ці правила стосуються як регулярного, так і нерегулярного пасажирського сполучення авто-, авіа- та залізничним транспортом. Та вони не поширюються на неповнолітніх. Зокрема, тому, що поки що програми щеплень дітей від коронавірусу немає — їх вакцинують у виняткових випадках для виїзду за кордон. Зауважимо — поїздки в межах однієї області (а тим більше — населеного пункту) поки що будуть здійснюватись за правилами, які для них встановлює місцева влада. Але для кількахвилинної поїздки з прилеглих до Києва районів області (де живе половина столичних робітників та службовців) вже буде потрібен ковід-сертифікат.

Контроль за виконанням рішення Кабміну покладається як на перевізників, так і на правоохоронні та інші органи. Так, поліція та Держпродспоживслужба проводитимуть рейди, перевіряти наявність сертифікатів про вакцинацію у пасажирів та водіїв. Але при виявленні порушень карати будуть тільки перевізників, на яких будуть складати адмінпротоколи.