УВАГА СКАЗ !!!

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене
нейротропним вірусом сказу.

Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням
центральної нервової системи.
У разі зволікання з наданням квалфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини,
з яких найбільш небезпечні для інфікування
людини  м’ясоїдні (дикі та домашні).
 Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.

Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки,  для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Станом на 18.10.2021 року 8 тварин  досліджено на сказ,  результат позитивний у  5
(2 собаки та 3 коти).
Профілактичними щепленнями проти сказу  охоплено   6160 собак та  4750 котів.
До медичних закладів звернулося 63 людини  з скаргами на укуси, призначено
антирабічне щеплення 17 людям.
Основні  заходи щодо  профілактики  виникнення сказу:
  1. Обов’язково щеплювати собак та котів один раз на рік проти сказу, для цього потрібно звернутися до Хмільницької районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою вул.. Меморіальна, 46 тел.2-26-78 ( або до лікарів які здійснюють обслуговування у населених пунктах району).
  2. При виявленні   трупів  або  вбитих  з  підозрілою  поведінкою тварин (відсутність боязливості, неспровоковане нападання на людей чи тварин) потрібно негайно  повідомляти   лікарів ветеринарної медицини  і   надіслати   труп  у  Хмільницьку міжрайонну державну лабораторію Держпродспоживслужби                     (вул.Небесної Сотні,15) для дослідження на сказ.
  3. Дотримуватись діючих правил  тримання собак та котів у населених  пунктах.
  4. Про  кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками,  бродячими чи здичавілими собаками або котами,  а також при підозрі на  захворювання  тварин  сказом негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста,  який обслуговує  населений  пункт  та негайно ізолювати таких тварин.

Хмільницьке  управління   ГУ Держпродспоживслужби

у Вінницькій області