Інформація!

  • 379

На території Хмільницького району  планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

       На 26 вересня  цього року  планується розпочати кампанію по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною із літаків.

         Дані заходи проводитимуться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2018 рік,  задля  попередження захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними  розповсюджувачами збудника сказу.

             Розповсюдження принад з вакциною відбуватиметься повітряним методом за допомогою літака ( на низькій висоті) над лісовими та польовими угіддями району, поза територіями населених пунктів та водойм.

           Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна (на фото). Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Фото без опису

Прохання до жителів та гостей району:

-  при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому,

-  застерегти своїх дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено,

-  не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

Довідково:

Сказ – особливо-небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується   смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також  єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки і коти.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу  в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

 

Хмільницьке районне управління  Головного управління   Держпродспоживслужби у Вінницькій області