Уланівська сільська рада

Перший день літа!

Дата: 12.06.2018 09:28

ДЕНЬ  ЗАХИСТУ  ДІТЕЙ  В УЛАНІВСЬКОМУ  ДНЗ

Погодьтесь, діти – це квіти життя. Немає нічого краще, дорожче та бажаніше в цілому світі, а ніж діти. Лише діти приносять в наше життя, щастя, радість та гармонію. Тільки діти вчать нас життєвої мудрості, дарують нам сенс у житті, живлять нас силою та енергією.

Щороку в перший день літа відзначається  Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними. День захисту – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захистити права малечі, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

В цей день в дитсадку з участю вихователів та дітей було організовано виставку «Як ослик щастя шукав». Родзинкою свята стала святкова дискотека. Захід пройшов весело та приніс задоволення всім учасникам.

День захисту дітей:5 цікавих фактів

Факт 1: День захисту дітей відзначається вже 66-й раз

Вперше Міжнародний день захисту дітей почали відзначати в 1950 році. За півроку до цього, в листопаді 1949 року, в Парижі на конгресі Міжнародної демократичної федерації жінок було прийняте рішення про його щорічне святкування. Приємно, що це рішення було підтримане 51 країною.

Факт 2: Перша Декларація прав дитини створена в 1959 році

Організація Об'єднаних Націй підтримала цю ініціативу і в 1959 році була складена перша Декларація прав дитини. У ній налічувалося статей, які повинні були забезпечити законний захист неповнолітніх. І хоча у цієї Декларації не було юридичного статусу, її все одно прийняли в багатьох країнах світу.

Факт 3: У Міжнародного дня захисту дітей є свій прапор

Прапор свята має зелений фон, який символізує родючість, свіжість, ріст і гармонію. У центрі розміщена фігурка нашої планети, а навколо неї - 5 дитячих фігурок різного кольору. Вони символізують терпимість і різноманітність.

Факт 4: У 1989 році прийнята Конвенція прав дитини

20 листопада 1989 року ООН затвердила Конвенцію прав дитини, в якій міститься 54 статті. Вони регулюють права всіх дітей планети. Також у Конвенції прописані обов'язки дорослих у відношенні до неповнолітніх громадян.

Факт 5: У деяких країнах планети День захисту дітей відзначають не 1 червня

День захисту дітей не у всіх країнах відзначається у перший день літа. Є держави, де влаштовують свято дітей 20 листопада - в день затвердження Конвенції прав дитини. А в деяких країнах цей день приурочено важливим історичним подіям. Наприклад, у Парагваї День захисту дитини припадає на 16 серпня.