«Квітуча оселя об’єднує села»

«Квітуча оселя об’єднує села»

12 травня, в селі Крутнів Хмільницького району відбувся перший районний фестиваль «Квітуча оселя об’єднує села», який присвячено розвитку сільського зеленого туризму та благоустрою села. Це було справжнє свято зі зразками ландшафтного дизайну, різноманіттям селфі-зон і надзвичайною гостинністю, що вразило кожного, хто завітав на фестиваль.

Районне свято стало можливим завдяки підтримці голови райдержадміністрації Євгенія Буткевича і голови районної ради Зої Бонсевич. Організатором фестивалю виступив В’ячеслав Соколовський. До створення свята долучилися й сільські територіальні громади, а їхні світлиці та співочі колективи додали фестивалю святковості та пишності.

До села Крутнів на фестиваль завітали заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, голова Хмільницької районної державної адміністрації Євгеній Буткевич, голова районної ради Зоя Бонсевич. На імпровізованій сцені перед присутніми виступили Марія Ткач і народний аматорський хоровий колектив «Зорецвіт», які відкрили фестиваль.

Гості свята мали можливість оглянути світлиці, які представила кожна сільська громада. Уланів, Сальниця, Лозна, Пустовійти, Куманівці, Лип’ятин, Маркуші, Голодьки, Сьомаки та багато інших територіальних громад гостинно зустрічали своїх гостей піснями та наїдками. Були на святі й запрошені з інших районів, а саме Селищанська територіальна громада Тиврівського району і село Уладівка Літинського району, які залюбки демонстрували свою творчість.

Учасники представили різноманіття вишиванок, виробів з глини, стародавнього українського начиння, ляльки-мотанки, віночки та червоне намисто. Не оминули увагою і гастрономічну складову свята. Так, у хатині подавали справжні українські страви. Серед розваг гостям фестивалю пропонували катання на возі, яке найбільше вподобали дітлахи, а також людей розважали співочі колективи та солісти. На фестивалі виступили діти Лелітської школи, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Первоцвіт» Уланівського сільського будинку культури, чарівна і юна солістка Дана Омельчук, вокальний ансамбль «Мальви» Селищанського будинку культури Тиврівського району, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль української пісні «Калинонька» Маркушівського сільського будинку культури, народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло» Куманівецького СБК, Великомитницький вокальний ансамбль «Любисток», неперевершений соліст Павло Дубовий, аматорський ансамбль «Калина» Уладівського сільського будинку культури, народний аматорський хоровий колектив «Перлина Поділля» Соколівського сільського будинку культури і народний аматорський родинний ансамбль «Родина» Соколівського сільського будинку культури. На завершення виступів організатори підготували для присутніх сюрприз – виступ учасника проектів «Україна має талант» і «Битва хорів» Сергія Журавльова.

Організаторам фестивалю слова вдячності висловили  Зоя Бонсевич та Євгеній Буткевич.

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису