ОГОЛОШЕННЯ!!!
У 2024 році сказ виявлено у 16 тварин, у 12 населених пунктах ( Пагурці, Червоний Степ, Скаржинці, Малий Острожок, Маркуші, Осична, Великий Острожок, Рибчинці, Уланів, Хмільник, Крутнів, Порик).
63 людям призначено антирабічні щеплення проти сказу ( укуси невідомими безпритульними тваринами та контакт з хворими на сказ тваринами).
За 2025 рік сказ виявлено у 8 тварин ( с. Березна лисиця, с. Тараски собака, с. Широка Гребля собака та лисиця, Сулківка лисиця, Воронівці собака, Хмільник собака, Подорожна собака ).
15 людей отримують вакцинацію проти сказу.
Прохання до власників собак та котів обов῾язково вакцинуйте проти сказу домашніх улюбленців щорічно!
Адже, за життя та здоров'я домашніх тварин несе відповідальність власник!
Щепленню проти сказу підлягають усі собаки і коти починаючи з 3 – місячного віку. Вакцинуємо за допомогою вакцини «Рабістар».
Вакцина дає надійний захист протягом 1 року!
Сказ – це смертельно небезпечне інфекційне захворювання, спричинене нейротропним вірусом. Його збудник передається через укуси, подряпини, мікроушкодження шкіри або потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. Найбільш небезпечні джерела інфікування – м’ясоїдні тварини, як свійські (коти та собаки), так і дикі (лисиці та вовки).
Особливу загрозу становлять безпритульні тварини, укуси яких можуть бути викликані інстинктивними діями.
Як попередити сказ?
- Щорічно вакцинуйте собак і котів. Звертайтеся до ветеринарних лікарів у своєму населеному пункті.
- Негайно повідомляйте ветеринарів про трупи чи вбитих тварин із підозрілою поведінкою. Зразки необхідно досліджувати в лабораторії.
- Дотримуйтеся правил утримання свійських тварин.
- У разі укусу свійської тварини диким хижаком чи здичавілими тваринами негайно повідомляйте ветеринара та ізолюйте уражену тварину.
Пам’ятайте!
Сказ не лікується, його можна лише попередити вакцинацією проти сказу 1 раз на рік!