Обережно гриби!

  • 33

Перша допомога при отруєнні грибами.

На жаль, отруєння грибами - не рідкісний випадок, як цього б нам хотілося. Тому потрібно навчитися надавати першу допомогу, як собі, так і тим, хто знаходиться поруч з вами. І ця перша допомога відіграє велику роль у порятунку життя хворого.

Перші симптоми отруєння проявляються приблизно через 2 години, це багатий рідкий стілець, переймоподібні болі в шлунку, напади блювоти, нездужання. Ви повинні терміново викликати швидку допомогу. Ще небезпечніше буде, якщо симптоми отруєння виявляться через 6 і більше годин - значить, хворий отруївся блідою поганкою.

Поки швидка допомога приїде, ваше завдання надати першу допомогу хворому. Перше, що потрібно зробити - це промити хворому шлунок, для цього слід випити 5 або 6 склянок слабкого розчину марганцівки рожевого кольору або кип'яченої води з содою (на склянку води потрібно покласти  2 ложки соди). Потім натиснути пальцями на корінь язика, тим самим викликати блювоту. Цю процедуру повторити кілька разів. Після чого випити проносне або 2 або 3 таблетки активованого вугілля. Укласти в постіль і напоїти гарячим питвом. Потім можна чекати прибуття лікаря. При виклику лікаря обов'язково повідомте, що хворий отруївся грибами. Гриби або їх залишки можна передати лікарям для швидкої експертизи, щоб поставити точний діагноз.

Необхідно вживати антибіотики (левоміцетин, неоміцин), тому що токсини активізують в кишечнику хвороботворні мікроорганізми. Потрібно пити багато води, тим самим буде відновлюватися водно-сольовий баланс.

При отруєнні грибами головною особливістю є те, що грибні отрути погано розчиняються. Отруєння може спостерігатися у людини, якій в організм потрапив отруйний гриб. І навіть якщо симптоми грибних отруєнь і відрізняються від симптомів харчових отруєнь, але всі заходи, які виявляються хворому до приїзду швидкої допомоги, застосовуються однакові.

Отруєння отруйними грибами ділиться не кілька типів:

Перший тип

До такого типу можна віднести деякі дрібні види парасольок і бліду поганку, мухомор. Ознаки отруєння можуть проявитися від 6 до 24 годин, а буває через 48 годин. Починається рясне сечовипускання, спрага, сильний пронос, блювота, судоми. Через 3 години настає час уявного поліпшення, з'являється жовтяниця і потім хворий помирає від порушення функцій печінки.

Другий тип

До них відносяться рядки і деякі види з сімейства гельвелловой. Ознаки отруєння з'являються через 6 або 12 годин, а може і через 2 години. Вони виражаються у відчутті втоми, блювоті, шлункових кольках, головних болях, це триває 1 або 2 дні. Потім настає жовтяниця і порушення функцій печінки. Іноді це отруєння закінчується смертю.

Третій тип

До них відносяться волоконниць і павутинки. Перші ознаки отруєння можуть проявитися через 3 або 14 днів, а буває й пізніше. З'являється відчуття сухості в роті, болі в шлунку, збільшується виділення сечі, починається блювота. Потім нирки перестають працювати, і настає смерть.

Четвертий тип

До їх числа належать деякі навозники. Ознаки отруєння з'являються лише в тому випадку, якщо після грибів людина вживав алкоголь, навіть якщо пройшло 2 дні. Через 30 хвилин після прийняття алкоголю починається почервоніння тіла та обличчя, з'являється блювота, пронос, болить шлунок, посилюється серцебиття. Це може повторюватися при кожному вживанні алкоголю. Це отруєння не смертельне.

П'ятий тип

У цю групу входять мухомори пантерний і червоний, волоконниць і білі голівоньки. Перші ознаки отруєння з'являються через півгодини, а іноді і через дві години. Особа червоніє, посилюється серцебиття, збільшується потовиділення, задишка, порушується зір, виникає гарячковий стан без підвищеної температури.

Шостий тип

До їх числа відносяться міцена чиста і мухомори. Перші ознаки отруєння проявляються вже через 30 хвилин, а буває через 2 години. Вони виражаються в стані, що нагадує стан алкогольного сп'яніння, у збудженості, серцебитті. Вже через кілька годин все проходить. Отруєння не смертельне.

Сьомий тип

До них відноситься печериця жовтошкірий, помилковий опеньок сіро-жовтий, багато ентоломи, та інші. Перші ознаки отруєння проявляються через півгодини або 2 години. Виражаються вони в проносі, блювоті, запамороченні, кольках, головного боле, нудоті. Ці отруєння рідко закінчуються смертю.

Восьмий тип

До них відносяться мухомор порфірований. Отруєння виникає після вживання таких грибів у великій кількості.

Дев'ятий тип

До цієї групи належить свинушка тонка. Отруєння може настати навіть через кілька років після того, як людина спожила свинушки в їжу. Зазвичай починаються болі в області живота, запаморочення, а закінчується порушеннями функцій нирок.

Запам'ятати ці прості правила, щоб уникнути отруєння грибами:

1. Збирайте тільки відомі вам види грибів.

2. Не потрібно збирати старі гриби.

3. Не слід перевіряти на смак незнайомі вам гриби.

4. При зборі опеньків уважно розглядайте забарвлення їх пластинок і капелюшків. Не потрібно зрізати їх пучками, уважно розглядайте кожен гриб.

5. Не збирайте гриби в пакети.

6. Не варто збирати гриби поблизу підприємствами, біля доріг, у місті.

7. Не залишайте на ніч гриби без обробки.

8. Домашні грибні консерви можуть бути причиною важкого отруєння.

Тепер ми знаємо, як надавати першу допомогу при отруєнні грибами. Будьте завжди уважні і обережні при збиранні та вживанні грибів.Фото без опису

Інші статті

Всі статті