2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

  • 148

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

https://tv4.te.ua/wp-content/uploads/2024/04/unnamed.jpg

2 квітня у світі відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму, цей день запроваджений рішенням Генасаблеї ООН у 2007 році.

Представники руху за права людей з аутизмом часто трактують терміни День поширення інформації про аутизм як такий, що сприяє системній дискримінації людей з аутизмом і виступають за використання терміну День сприйняття аутизму.

Аутизм — не хвороба

Аутизм — не хвороба, а порушення розвитку, яке впливає на комунікацію і відносини з іншими людьми, а також на сприйняття і розуміння навколишнього світу. Його неможливо вилікувати, також ним не можна заразитись.

Аутизм не передбачає надздібностей, і кожна людина з аутизмом має свої сильні та слабкі сторони.

Людям з аутизмом складніше сприймати емоційні реакції людей, вони також мужуть бути сенсорно гіперчутливими і гостро реагувати на гучні звуки, яскраві кольори чи спалахи світла.

Також вони значно більше прив’язані до щоденної рутини і почуваються погану у разі зміни обстановки чи звичного ходу подій.

Більшість людей з аутизмом можна адаптувати до життя в соціумі за допомогою роботи з психологами та психотерапевтами. Також поведінку людей з аутизмом коригують за допомогою медикаментів.

Який відсоток людей має розлади аутичтичного спектру

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у період з 2012 по 2021 рік приблизно один зі 100 дітей мали розлади аутистичного спектру. Кількість людей з цим діагнозом значно зросла з 1990-х років, що може бути частково пов’язано з більш широким визнанням захворювання.

Вважається, що кількість людей з розладами аутистичного спектру може бути недооцінена у країнах із низьким і середнім рівнем доходу, де ці розлади частіше можуть залишатись недіагностованими.

Хлопчикам аутизм діагностують приблизно в чотири рази частіше, ніж дівчаткам.

Інші новини

Всі новини