Грип, ГРВІ та COVID-19

Дата: 02.02.2024 14:16

🗣🗣️Грип, ГРВІ та COVID-19🗣🗣

📊Протягом січня 2024 р. фіксується підвищення захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19. У порівнянні з минулим тижнем кількість хворих зросла на 29,4 %.

🕑На відміну від симптомів застуди, симптоми грипу виникають раптово та проявляються у більш гострій формі. Як правило, це різке підвищення температури тіла (понад 38 °С), головний біль, біль у м'язах/ горлі, кашель, нежить.

👵🏻🤰Найважче грип протікає у людей, які належать до груп ризику: дітей, вагітних та породіль, старших людей 65+ років, людей з ослабленим імунітетом, онкологічними, хронічними та неврологічними захворюваннями, ожирінням, а також медичних працівників.

️Для усіх цих категорій людей грип (те ж саме стосується і COVID-19) становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто — і вижити.

‼️Якщо у вас з'явились будь-які симптоми грипу/ГРВІ/COVID-19, повідомте телефоном про це сімейного лікаря, задля отримання рекомендацій щодо подальшої тактики поведінки.

📌Аби запобігти інфікуванню, дотримуйтесь простих правил:

Часто, ретельно, а головне правильно мийте руки із милом.

Користуйтесь дезінфектантами та антисептиками у побуті.

Дотримуйтесь дистанції під час особистого контакту понад 1,5 м.

Дотримуйтесь кашльового етикету.

Намагайтесь уникати будь-яких скупчень людей.

Вітамін С - не є чудовим засобом для профілактики грипу.

Часник і цибуля теж не захищають від грипу. У надмірних кількостях вони здатні призвести до проблем із ШКТ, а запах - до кашлю та спазму бронхів.

Грип не лікується антибіотиками.

Якщо ви все ж захворіли, залишайтесь вдома та не розповсюджуйте поширення інфекції.

💉Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб суттєво зменшити ризик захворіти на грип та знизити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації, і на жаль, смерті.