14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  • 73

14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

 

Така дата обрана невипадково – 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. Саркофаг споруджений у найкоротший строк – за 206 днів.

 

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч фахівців: пожежників, експлуатаційного персоналу Чорнобильської атомної електростанції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У 1986 році ліквідатори аварії на Чорнобильській АС здійснили неоціненний подвиг. Свідомі свого обов’язку і високої відповідальності перед майбутніми поколіннями, вони самовіддано, жертовно і без примусу ступили в ядерний вогонь та приборкали його, назавжди вкарбувавши свої імена в історію.

 

Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Від усього серця зичимо ми героям – ліквідаторам та усім,   хто пам’ятає світ до Чорнобиля і тим, хто народився уже після катастрофи – міцного духу, здоров’я і впевненості у завтрашньому дні,  довгих років життя, сердечного тепла, терпіння,  доброти та миру!

 

І нехай мирний атом служить тільки на благо і користь людства.

Фото без опису