Повідомлення RASFF № 2023.6874 про імпортування з Німеччини невідповідного харчового продукту (органічна зелена кава).

Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області відповідно листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 11.10.2023р. № 11.1.3-21/21643, Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області СЗ-4.2/1260/23 від 12.10.2023 «Щодо повідомлення RASFF від 10 жовтня 2023 року № 2023.6874 стосовно виявлення хлорпірифосу в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу), що експортувалась з Німеччини (відправник: Rehm & Benecke Coffee GmbH & Co., Hamburg) до України (отримувач: ТОВ «Кофітон», вул. Ломоносова 75 а, м. Київ, 03189).

Хлорпірифос – це хімічна речовина з класу фосфорорганічних сполук, яка широко використовується в сільському господарстві, в практиці медичної, санітарної та побутової дезінсекції для боротьби з шкідливими синантропними комахами.

За всіх шляхів впливу на організм людини токсичні ефекти можуть розвиватись впродовж 12 годин і проявлятися блідністю шкіряних покровів, пітливістю, нудотою, блювотою, діареєю, спазмами черевної порожнини, головним болем, запамороченням, болем в очах, лакримацією, слиновиділенням тощо. При цьому вплив на центральну нервову систему проявляється некогерентністю, порушенням мови, рефлексів, слабкістю, втомою, скороченням м’язів, тремором і, зрештою — паралічем кінцівок та дихальних м’язів. У важких випадках може також виникати мимовільна дефекація або сечовиділення, порушення психічного стану, аритмія, втрата свідомості, конвульсії та кома.