Що потрібно знати про менінгіт.
Що потрібно знати про менінгіт.
☝ Менінгіт може проявлятись як самостійне захворювання або ускладнення іншого стану. Менінгіти можуть викликатись вірусами: герпесу, паротиту, грипу, поліомієліту, флавівірусами, вірусом Варицелла- Зостер, лімфоцитарного хоріоменінгіту чи бактеріальними збудниками: стафілококом, стрептококом, менінгококом, туберкульозу, сифілісу, а також грибами: кандідами, криптококозу й найпростішими: токсоплазмою, амебою і характеризуються запаленням головного та спинного мозку.
📌 Найбільш характерні симптоми при менінгітах:
🔎 сильний головний біль;
🔎 підвищення температури;
🔎 ригідність потиличних м'язів;
🔎 втрата свідомості;
🔎 світло, звуко та дотикобоязнь;
🔎 нудота та блювота;
🔎 галюцинації, психоемоційне збудження;
🔎 висипи на тілі;
🔎 судоми;
🔎 сонливість.
👉 Залежно від характеру запального процесу виділяють: серозний менінгіт, який викликається частіше вірусами; гнійний менінгіт, який протікає з утворенням гною, викликається деякими бактеріями.
👉 Захворювання може протікати з різною швидкістю появи та наростання симптомів: блискавично - ознаки менінгіту з'являються дуже швидко, пацієнт може померти в перший день з моменту зараження; гостро – інфекція розвивається через декілька діб після зараження, ознаки менінгіту добре виражені; хронічно - симптоми проявляються поступово.
❗ Хворіють на менінгіт діти та дорослі, зазвичай зі зниженою імунною системою. Важливо вчасно звернутись до лікаря, адже менінгіт має серйозні ускладнення, а інколи призводить до летального результату.
‼ Профілактичними заходами можна вважати: раннє виявлення і госпіталізація хворих, дотримання правил особистої гігієни, виявлених носіїв збудників захворювання.
💉 В Україні щеплення для від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Вакцина «Менактра» та «Німенрикс» проти менінгококової інфекції зареєстрована в Україні та при виявленні бажання громадян може придбана самостійно. Їх застосування дозволяє уникнути важких уражень органів та систем.