Що потрібно знати про менінгіт.

  • 160

Фото без опису

   Що потрібно знати про менінгіт.

Менінгіт може проявлятись як самостійне захворювання або ускладнення іншого стану. Менінгіти можуть викликатись вірусами: герпесу, паротиту, грипу, поліомієліту, флавівірусами, вірусом Варицелла- Зостер, лімфоцитарного хоріоменінгіту чи бактеріальними збудниками: стафілококом, стрептококом, менінгококом, туберкульозу, сифілісу, а також грибами: кандідами, криптококозу й найпростішими: токсоплазмою, амебою і характеризуються запаленням головного та спинного мозку.

📌 Найбільш характерні симптоми при менінгітах:

🔎 сильний головний біль;

🔎 підвищення температури;

🔎 ригідність потиличних м'язів;

🔎 втрата свідомості;

🔎 світло, звуко та дотикобоязнь;

🔎 нудота та блювота;

🔎 галюцинації, психоемоційне збудження;

🔎 висипи на тілі;

🔎 судоми;

🔎 сонливість.

👉 Залежно від характеру запального процесу виділяють: серозний менінгіт, який викликається частіше вірусами; гнійний менінгіт, який протікає з утворенням гною, викликається деякими бактеріями.

👉 Захворювання може протікати з різною швидкістю появи та наростання симптомів: блискавично -  ознаки менінгіту з'являються дуже швидко, пацієнт може померти в перший день з моменту зараження; гостро – інфекція розвивається через декілька діб після зараження, ознаки менінгіту добре виражені; хронічно - симптоми проявляються поступово.

Хворіють на менінгіт діти та дорослі, зазвичай зі зниженою імунною системою. Важливо вчасно звернутись до лікаря, адже менінгіт має серйозні ускладнення, а інколи призводить до летального результату.

‼ Профілактичними заходами можна вважати: раннє виявлення і госпіталізація хворих, дотримання правил особистої гігієни, виявлених носіїв збудників захворювання.

💉 В Україні щеплення для від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Вакцина «Менактра» та «Німенрикс» проти менінгококової інфекції зареєстрована в Україні та при виявленні бажання громадян може придбана самостійно. Їх застосування дозволяє уникнути важких уражень органів та систем.