Оновлення ситуації станом на 6 ранку, 10 квітня 2023 року

Слава Україні! Розпочався 411 день російської повномаштабної військової агресії проти України.

Протягом доби 9 квітня противник завдав 26х авіаційних ударів та 4х ракетних ударів. 2х російські ракети ППО С-300 поцілили та влучили в цивільну інфраструктуру Запоріжжя В результаті атаки загинули та поранені мирні жителі, зруйновані та пошкоджені Ще 2х ракети С-300 випущено по об'єкту цивільної інфраструктури в Костянтинівці (Донецька область). Також противник завдав 60х атак MLRS по позиціях українських військ та цивільній інфраструктурі в різних населених пунктах. Атака вдарила по цивільній інфраструктурі в Куп'янську (Харківська область) та Дружківці (Донецька область). Внаслідок цього цивільні отримали поранення та пошкоджені житлові будинки.

Ймовірність ракетних та авіаційних ударів по Україні досі залишається високою.

Основні зусилля противник продовжує зосереджувати на наступальних операціях на сокирах Лимана, Бахмута, Авдіївці, Мар'їнки. Протягом доби 9 квітня українські захисники відбили 58х ворожих атак на ці сокири.

Волинь, Полісся, Сіверщини та Слобожанщини: суттєвих змін в оперативній ситуації, ознак формування супротивників наступальних угруповань не виявлено.

Ворог продовжує підтримувати військову присутність в районах Курської та Білгородської областей (росія), що межують з Україною. Противник продовжує інженерний розвиток місцевості в прикордонних районах Курської області.

Протягом доби 9 квітня ворог обстріляв населені пункти Ясна Поляна Грем'яч (Чернігівська область), Баранівка, Вольфине, Запсілля, Попівка (Сумська область), Ветеринарне, Козача Лопань, Мала Данилівка, Хатище, Устинівка, Милове, Великий Бурлук, Тополі (Харківська область).

Куп'янська вісь: під ворожий вогонь потрапили прекрасне Перше, Новомлинськ, Дворічна, Западне та Першотравневе (Харківська область).

Вісь Лимана: Протягом доби 9 квітня противник провів невдалі наступ на південь від Діброва. обстріляли з артилерії Новоселівське, Чернещина, Макіївка, Невське, Ямполівка, Білогорівка (Луганська область), Колодязі, Торське, Сіверськ, Спірне, Берестове (Донецька область).

Вісь Бахмута: ворог продовжує проводити наступальні операції, намагаючись взяти повний контроль над містом Бахмут. Запеклі бої продовжуються. Протягом доби 9 квітня противник провів невдалі наступ на схід Богданівки та біля Хромова. Сили оборони України відбили понад 30 разів ворожих атак на цій ділянці лінії фронту. Від ворожих обстрілів постраждали Васюківка, Залізнянське, Міньківка, Оріхово-Василівка, Маркове, Бахмут, Хромове, Іванівське, Часів Яр, Біла Гора, Озарянівка, Дружба, Залізне (Донецька область).

Сокири Авдіївка та Мар'їнка: противник провів наступальні операції

в околицях Новокалинове, Бердичі, Авдіївки, Северне, Водяне, Мар'їнки. Жоден з них не мав успіху. Найзапекліші бої на цій ділянці фронту - за Авдіївку та Мар'їнку, де було відбито понад 20 разів ворожих атак. Водночас ворог обстріляв населені пункти Новокалинове, Бердичі, Степове, Авдіївка, Ласточкине, Сєверне, Первомайське, Красногорівка, Хостре, Оргіївка та Мар'їнка (Донецька область).

Шахтарське вісь: ворог протягом доби 9 квітня не проводив жодних наступальних операцій. Окупанти обстріляли населені пункти Поб'єда, Новомихайлівка, Богоявленка, Шахтарське, Новоукраїнка, Велика Новосілка, Пречистівка, Золота Нива (Донецька область).

Запорізька та Херсонська сокири: противник продовжує удосконалювати укріплення на своїх оборонних лініях та позиціях Понад 45х населених пунктів поблизу лінії активних бойових дій обстріляли ворог. Серед них Времівка, Новопільська (Донецька область), Запорізька, Ольгівське, Мала Токмачка, Новоандріївка, Кам'янське (Запорізька область), Качкарівка, Миколаївка, Львове, Микільське, Інженерне (Херсонська область), Херсон.

The russian occupers continue to force russian passports on the residents of the temporary Зокрема, російська так звана "влада", поставлена окупаційними військами в місті Токмак, оголосила, що для отримання російського паспорта необхідно пред'явити паспорт громадянина України, свідоцтво про народження та відбитки пальців пальців. При цьому власникам нібито повернуть оригінал паспорта громадянина України та свідоцтва про народження.

Протягом доби 9 квітня Повітряні сили України завдали 6х авіаударів по концентрації особового складу та військової техніки окупантів. Також було збито 6х ворожих БПЛА: 3х Ланцет, 3х Zala та 1х Суперкам.

Протягом доби 9 квітня підрозділи ракетних військ і артилерії України уразили 4 зенітні ракетні системи, 11 з концентрації живої сили, озброєння та військової техніки, 1 склад боєприпасів та 5 станцій електронної бойових дій противника.

Підтримуйте ЗСУ! Ми переможемо!

Слава Україні!