Профілактика кору, краснухи, паротиту!

  • 278

Фото без описуВСП «Хмільницький районний відділ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що за даними оперативної інформації про захворюваності на кір у Вінницькій області впродовж минулого тижня біло зареєстроване 2 випадки кору. З початку поточного року  усього зареєстроване в області 17 випадків кору. Серед захворілих 14 дітей, рівень захворюваності становить  4,9 вип. на 100 тис. дитячого населення.

На території Хмільницького району поодинокі  випадки захворюваності на кір, реєструвалися на протязі останніх п’яті років.

Нагадуємо, що єдиним ефективним засобом профілактики кору  є вакцинація. На даний час в лікувально-профілактичних закладах району, де проводять щеплення,  є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору, паротиту та краснухи є в Національному календарі профілактичних щеплень. Вакцини проти цих захворювань закуповують державним коштом, тому вони є безоплатними та якісними.

Батьки маленьких дітей, які пропустили щеплення, можуть просто звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит. Для внутрішньо переміщених осіб не потрібно укладати нову декларацію з лікарем – достатньо просто прийти до медзакладу. 

 

В якому віці треба робити вакцинацію проти кору, паротиту та краснухи:

 

  • Перша доза ін’єкційно в 12 місяців

  • Друга доза ін’єкційна в 6 років

В одній дозі дитина отримує захист одразу від трьох небезпечних хвороб.

Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі. Кір має тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Вірус кору — надзвичайно заразний. Він швидко передається від інфікованої людини до здорової під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. 

На 4–5 день інфікування з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. На 6–12 день з’являються висока температура, нежить, кашель, іноді блювання і пронос. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Краснуха — типова дитяча хвороба. Перебіг краснухи трохи нагадує кір або ГРВІ: підвищення температури, червона висипка по всьому тілу, збільшення потиличних лімфовузлів. Джерелом інфекції є хвора людина, навіть за відсутності проявів. Попри те, що часто краснуха перебігає в дітей легко, у підлітків та дорослих це захворювання може спричинити тяжкі ускладнення. Зокрема, захворювання суглобів, розлади центральної нервової системи.

Особливо небезпечною хвороба є для вагітних жінок, оскільки може призвести до викиднів, мертвонародженості або множинних вроджених вад плода.

Епідемічний паротит у народі більш відомий під назвою свинка, оскільки через ураження слинних залоз хворий має дуже специфічний вигляд. Для хвороби характерне болісне опухання привушних, слинних, підшлункової, статевих залоз. Від хвороби найчастіше страждають підлітки та дорослі. Для дорослих прояви та наслідки можуть бути значно тяжчими й навіть летальними.

Вірус може вражати нервову систему, призводити до запальних процесів у мозку, молочних залозах, яєчках, втрати слуху. У чоловіків може призвести до безпліддя, а у вагітних жінок — до викидня або ж передчасних пологів.

Інфекція поширюється повітряно-крапельним і контактно-побутовим шляхом, а захворіти дитина може у дитячому садочку, школі чи будь-якому місці, де діти активно взаємодіють.

За  9 місяців 2022 року в Хмільницькому районі 67,8 % дітей в 12 місяців отримали свої дози щеплення проти кору, паротиту та краснухи. В 6 років охоплення щепленнями має показник – 77,6%.. Рекомендований достатній показник для безпеки громадського здоров’я від ВООЗ – охоплення 95%.

 

                          Бажаємо здоров’я ! Бережіть себе!

Інші новини

Всі новини