A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уланівська територіальна громада
Вінницька область, Хмільницький район

Запобігти розповсюдженню багатьох інфекційних хвороб можна лише з допомогою вакцинації

Дата: 18.10.2022 15:44
Кількість переглядів: 103

Фахівці ВСП Хмільницького районного центру ДУ «Вінницький обласний центр контролю  та профілактики хвороб МОЗ України» за результатами моніторингу стану вакцинації дитячого та дорослого населення з’ясовували, що мешканці Хмільницького району, у тому числі вимушені переселенці,  не завжди роблять необхідне щеплення. 

Вакцинація стосується не лише коронавірусної хвороби, а й інших небезпечних інфекційних захворювань.

Окремо постало вирішення питання щодо охоплення вакцинацією не тільки дитячого, а й дорослого населення проти дифтерії та правця. Адже саме дорослі мешканці громади не завжди роблять необхідне щеплення від дифтерії і правця та пропускають ревакцинацію кожні 10 років. Тож, щоб захистити себе від цих небезпечних інфекційних хвороб, а також від можливих спалахів дифтерії та правця слід кожному звернутися до свого сімейного лікаря, перевірити свої щеплення і пройти вакцинацію.

Нагадуємо, що в умовах війни важливо дотримуватися календаря профілактичних щеплень, не пропускати планову вакцинацію та якнайшвидше надолужувати пропущені щеплення.

За оцінками ВООЗ, щеплення дозволяють щорічно запобігати до 3 млн. смертей.

В Україні безоплатно вакцинують дітей від 10 хвороб: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

Своєчасна та повна вакцинація надзвичайно важлива. Вона зберігає здоров’я, а часом і життя, та запобігає поширенню небезпечних інфекцій.

Проте спочатку пандемія COVID-19, а тепер і війна негативно впливають на темпи імунізації. Та інфекційні хвороби нікуди не зникають. Війна в країні може лише сприяти їхньому розповсюдженню.

Будь-яке переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведе до підвищення ймовірності спалахів вакцино керованих інфекцій. У нас у країні вже є спалах поліомієліту. Ймовірність спалаху кору досить висока.

Так, за 8 місяців 2022 року в Україні офіційно зареєстровано:

? дифтерія — 2 випадки;
 ? кашлюк — 14 випадків;
 ? правець — 9 випадків;
 ? кір — 6 випадків;
 ? краснуха — 6 випадків;
 ? паротит — 57 випадків;
 ? вірусний гепатит В — 330 випадків гострих і 537 хронічних.

Усі ці випадки можна було б попередити щепленнями.

 

Що іще потрібно знати про вакцинацію?

 

Надолужуйте пропущене

Якщо пропущено щеплення за календарем, зазвичай не потрібно «все починати спочатку». Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Існує тільки одне правило в цьому випадку: потрібно стежити за дотриманням інтервалів введення доз, що дозволяє досягти максимальної ефективності. Разом із лікарем складіть графік вакцинації і зробіть ті щеплення, що пропустили. Різні вакцини можна вводити в один день. Це звичайна міжнародна практика, а також ефективний спосіб захиститися вчасно.

Зверніть увагу! Введення багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів і візитів до поліклінік.

Додаткові обстеження не потрібні

Вакцинація не потребує підготовки: не варто змінювати звичний спосіб життя, дотримуватися дієти, проходити додаткові медичні обстеження, приймати ліки. Крім того, не потрібні аналіз крові, сечі, «імунограма». Ані в наказах МОЗ України, ані в міжнародних рекомендаціях не зазначено жодних додаткових обстежень.

 

Хронічні захворювання — не протипоказання!

Якщо у вашої дитини або у Вас є хронічні захворювання (наприклад, бронхіальна астма, діабет) — це не протипоказання до щеплення! Навпаки: особи з хронічними хворобами — більш уразливі, тому передусім потребують захисту за допомогою вакцинації.

 

 

Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх дітей!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь