Гідрометеорологічні умови на період з 08 по 11 червня

Метеорологічна обстановка: На Вінниччині очікується температурний режим близький до  норми, та дещо вищий норми, короткочасні дощі, грози, місцями град та посилення вітру.

08 червня вдень:

Мінлива хмарність, короткочасний дощ, гроза, місцями град.

Вітер північно-західний, 7-12 м/с, пориви 15-20 м/с.

Температура 21-26°.

09-10 червня:

Мінлива хмарність, вночі місцями невеликий короткочасний дощ, вдень короткочасний дощ, місцями гроза.

Вітер північно-західний, 7-12 м/с.

Температура вночі 10-15°, вдень 21-26°.

За попередніми даними:

11-12 червня:

Вночі без істотних опадів, вдень місцями короткочасний  дощ, місцями

гроза.

Температура вночі 9-14°, вдень 20-25°.

Прогноз пожежної небезпеки на території області на 08-10 червня 2021 року

На території області  переважатиме  висока  4-го класу пожежна небезпека.  В південних районах  залишиться  середня  3-го класу пожежна небезпека.                 .

Гідрологічна  обстановка:

На річках області незначні добові коливання рівнів води..

Використовувався матеріал прогнозу погоди  Вінницького обласного центру з гідрометеорології

Ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій і подій:

Під час грозової діяльності можливі тимчасові ускладнення у роботі енергетики, зв’язку, комунального господарства; порушення руху транспорту  на окремих ділянках доріг та вулиць;  не виключене враження блискавкою.

Враховуючи метеорологічну обстановку та з метою запобігання виникненню небезпечних подій керівникам районів, територіальних громад, обласних спеціалізованих служб цивільного захисту Департамент цивільного захисту рекомендує, із залученням ЗМІ, продовжувати роз'яснювальну роботу серед населення попереджувального характеру щодо:

• неухильного виконання заходів карантину для запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (https://covid19.com.ua/ , http://www.vin.gov.ua/koronavirus-operatyvna-informatsiia);
  • заборони розведення багать на відкритих територіях;
  • дотримання правил поведінки в місцях масового відпочинку, особливо на водних об’єктах;
  • запобігання ураження блискавкою;
  • високої ймовірності укусів кліщами та зміями;
  • виконання правил приготування та збереження продуктів харчування;
  • дотримання правил безпечного споживання ранніх овочів і фруктів.
  • уважного збирання і вживання дикорослих грибів.