Володимир Зеленський: Країна, яка прагне бути конкурентоспроможною, має визначити освіту та науку своїми стратегічними сферами

  • 376

Фото без опису

Для успішного розвитку української освіти ключовими умовами є розбудова необхідної інфраструктури, забезпечення кадрового потенціалу, мотивація здобувачів освіти та її актуальний зміст, що відповідає потребам сучасного світу.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука» у Києві.

Глава держави зазначив, що тема освіти є першочерговою та дуже важливою, адже вона стосується навчання, виховання й становлення наступних поколінь українців, які будуватимуть країну в майбутньому.

«Країна, яка прагне бути конкурентоспроможною в сучасному світі, має визначити освіту та науку своїми стратегічними сферами. Адже розвиток демократичного, успішного, активного суспільства, розвиток будь-яких сфер – чи то безпека й оборона, завжди актуальна економіка, медицина, промисловість, ІТ чи агро – все це неможливо без добре освічених, ерудованих, креативних наших громадян», – наголосив Президент України.

Він зазначив, що підготовка людей з новим мисленням має починатися не в 17-18 років в університеті, а майже з народження.

«Саме тому сьогодні нашим пріоритетом є розвиток кожної ланки освіти: дошкільної, початкової, базової, професійно-технічної, вищої освіти та подальшої освіти дорослої людини протягом усього її життя. І в кожній з них держава має забезпечити кілька важливих, ключових умов, необхідних для успіху», – сказав Президент.

Перша умова, за словами Володимира Зеленського, – це розбудова інфраструктури. Так, з 2019 року в межах програми «Велике будівництво» було відремонтовано та збудовано понад 150 шкіл і понад 100 садочків по всій країні, а до кінця року в планах збільшити цю кількість до понад двохсот.

Важливими напрямками є й забезпечення швидкісного інтернету та комфортних шкільних автобусів для сільської місцевості, зауважив Глава держави.

Також йдеться про державні програми з відродження професійно-технічної освіти та відновлення й розбудови студентських гуртожитків.

«Якісна освітня інфраструктура – це сучасні аудиторії, спортивні майданчики та басейни, їдальні, лабораторії. Умови проживання, які об’єднані на основі головного принципу: доступний, безпечний, комфортний і – дуже важливо – безбар’єрний, освітній простір», – зазначив Володимир Зеленський.

Друга важлива умова, за його словами, стосується кадрового потенціалу.

«Працівники освіти й науки, неважливо – це вихователь дитячого садочка, чи  вчитель у школі, чи викладач університету, чи працівник наукової установи – всі вони повинні мати високий рівень кваліфікації, хорошу мотивацію, гідні умови роботи та оплати, можливості для розвитку та особистісного зростання», – заявив Глава держави.

Президент нагадав, що цьогоріч були підвищені заробітні плати для українських освітян.

«Але зупинятись на цьому не можна. Ми повинні знаходити нові механізми та кошти для того, щоб вони відчували престижність своєї професії, а молоде покоління хотіло працювати в закладах освіти. Ми маємо боротись за українських вчених, забезпечувати науково-технічну базу для досліджень. Повинні активно впроваджувати їхні відкриття та інновації в реальне життя, сприяти їхній участі у міжнародних проектах і зміцненню їхнього авторитету у світовому середовищі науковців», – наголосив Президент.

Третя умова, на переконання Глави держави, – це щасливі та мотивовані здобувачі освіти. Володимир Зеленський акцентував на тому, що цього року були запроваджені президентські стипендії для найкращих учнів за результатами ЗНО, переможців всеукраїнських та міжнародних олімпіад, а також гранти Президента на навчання за кордоном.

«Держава має активно заохочувати успіхи найкращих учнів та студентів, забезпечити відкритий доступ і можливості для індивідуального навчання протягом усього життя людини», – зазначив він.

Четверта умова, на якій акцентував увагу Глава держави, полягає у змісті освіти – вона має не лише давати знання, а й розвивати важливі для сучасної людини навички лідерства, саморозвитку, креативного мислення, фінансової, цифрової, інформаційної грамотності тощо.

«Я вірю, що в майбутньому ми зможемо втілити головну формулу для успішної української освіти та науки: наші щасливі вихователі та вчителі, щасливі викладачі та науковці, щасливі діти, щасливі батьки. І щаслива Україна», – резюмував Володимир Зеленський.