“Свято веселих і кмітливих”

  • 446

Свято веселих і кмітливих в бібліотеці

с. Пагурці

Здавна вважалося, що втратити здатність сміятися – то велике нещастя в житі людини. У народі кажуть, що коли частіше смієшся, то більше проживеш і хворіти будеш менше.

З нагоди святкування прекрасного, веселого, доброзичливого свята – Всесвітнього дня гумору, в сільській бібліотеці с. Пагурці.

Воно пройшло у формі гуморини  “Свято веселих і кмітливих” за участі учнів школи та вчителів. Діти розповідали гуморески,   брали участь в конкурсах, які підготувала завідуюча бібліотеки с. Пагурці Юшко Галина Федорівна.

Цей захід подарував дітям та дорослим добрий, гарний настрій.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

Народження дня сміху

За однією з версій свято зародився в Древньому Римі, де в середині лютого святкувався свято Дурних. Інші стверджують, що це свято зародилося ще в стародавній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів, пишуть Риа Новости.

Є версія, що спочатку 1 квітня святкувалося в Індії та Стародавньому Римі як день весняного рівнодення. З нагоди весняного нового року влаштовували гуляння з жартами, витівками і веселими витівками. Так люди намагалися задобрити весняні капризи природи жартами і розіграшами.

За іншою версією День сміху пов'язаний з переходом на Григоріанський календар, запроваджений Папою Григорієм XIII в 1582 році.

У середні віки Новий рік відзначався в кінці березня - новорічний тиждень починався 25 березня, а закінчувалася якраз 1 квітня. У середині XVI століття король Карл IX реформував у Франції календар, перенесши Новий рік на 1 січня, але багато продовжували святкувати 1 квітня.

Людей, які підносили в цей день одне одному подарунки, називали квітневими дурнями. Також було прийнято розігрувати всіх. Звідси і пішов День сміху.

Відзначимо, що в Англії в цей день жартувати прийнято тільки в першій половині дня. Вважається, що той, хто порушить це правило, втратить удачу.

У Шотландії цей день називають Днем зозулі і відзначають протягом двох діб. Обдурений 1 квітня славиться "роззявою". Другий же день святкування має свою назву - День хвоста і особливу специфіку: всі жарти та розіграші цього дня присвячуються винятково частині людського тіла, розташованій нижче талії з боку спини.

У Німеччині 1 квітня вважається нещасливим днем. Німці вірять, що той, хто народився в цей день буде невезучим. У селах 1 квітня не працюють, не починають нових справ, не випускають худобу із стійл. Дорослі та діти обманюють один одного, посилаючи виконувати нездійсненні доручення.

У Португалії День сміху припадає на неділю і понеділок перед Великим постом. У цей день люди кидають один в одного борошном.

У Франції тих, хто вірить у жарти і глузування, називають "Квітневої рибою'' по аналогії з молодою квітневою рибою, яку дуже легко зловити. Одним з поширених жартів є приклеювання до спини людини паперової рибки.

В Індії свято називається Holi Festival і відзначається 31 березня. У цей день прийнято жартувати один над одним, мазати фарбами, кидатися спеціями, стрибати через вогнище і святкувати прихід весни.