Заклади культури
Уланівський будинок культури
Історія Уланівського сільського Будинку культури
У 1951 році на місці бувшого костьолу, було відкрито Уланівський районний будинок культури, директором якого був Хоменко Б.І.
У 1958 році районний будинок культури приймає на свою відповідальність, як директор Корчевний А.Л. На той час Уланівський районний будинок культури був великим методичним центром для сільських клубів. Художнім керівником був Коновал П.М., який був солістом будинку культури. На той час працювали різні гуртки художньої самодіяльності: драматичний, танцювальний, хоровий та інші. Акомпанували вокальним колективам баяністи Шахворост А.І. та Носулько І.Д.
У 1962 році Уланівський районний будинок культури переводять у статус сільського будинку культури, який очолює талановитий керівник Сеник Василь Купріянович. Художнім керівником працює Марусич В.Т., яка організовує чудову агітбригаду, працюють всі гуртки художньої самодіяльності.
У 1970 році директор Сеник В.К. організовує духовий оркестр, художній керівник Бібляк В.Я.
Художні керівники мінялися, директор Сеник В.К. пропрацював на даній посаді до 1998 року. За ці часи у будинку культури вирувала атмосфера творчості та популяризація українських звичаїв та традицій, постійно проводилися масові заходи, бесіди, вечори відпочинку молоді.
У 1998 році приймає на свою відповідальність будинок культури Корінна Емма Костянтинівна. Художнім керівником працює Волинець Віра Миколаївна. Матеріально-технічна база потребує оновлення, але у бюджеті сільської ради на це не заплановано коштів. Стільці потребують заміни, а музичні інструменти ремонту та оновлення. У будинку культури працюють п’ять гуртків художньої самодіяльності: вокальний, драматичний, художнього читання, танцювальний та спортивний. Члени цих гуртків беруть активну участь у всіх масових заходах Уланівського будинку культури та приймають участь у заходах району.
У 2012 році директором Уланівського будинку культури призначають Бохнюка Андрія Васильовича. А згодом у 2013 році відбувається зміна художнього керівника, ним призначають Швець Олену Іванівну. Культура починає стрімко розвивається. За підтримки голови Уланівської сільської ради Голубенка Сергія Івановича зміцнюється матеріально-технічна база, проводяться поточні ремонти усіх закладів культури Уланівської територіальної громади, у 2012 році повністю проводиться утеплення Уланівського будинку культури та частково внутрішній ремонт, утворюються нові вокальні колективи. Будинком культури проводяться масові заходи спрямовані на збереження української національної культури, збереження народних свят, обрядів, звичаїв та розвиток народної творчості. Проводяться молодіжні вечори відпочинку молоді. Працівники клубного закладу співпрацюють з Уланівською ЗШ, музичною школою, дитячим садочком, центром дитячої та юнацької творчості, церквою та бібліотекою.
Стрімко розвивається вокально-хорове мистецтво. При будинку культури діють такі вокальні колективи народної творчості: жіночий вокальний ансамбль «Первоцвіт» художній керівник В.П.Волинець, чоловічий вокальний ансамбль «Явір», жіночий вокальний ансамбль «Подільські роси», а згодом з чоловічого та жіночого ансамблів утворюється хоровий гурт «Вечірні зорі» незмінним керівником цих колективів є А. В. Бохнюк. У репертуарі колективів різноманітні українські народні пісні, авторські та багато інших. Старостою жіночого вокального ансамблю «Подільські роси» обирають Гаврилову С.Е., яка за власні кошти придбала стенди для Уланівського будинку культури, пише вірші, які згодом А.В. Бохнюк кладе на музику. А з 2013 року С. Е. Гаврилова організовує дитяче літературно-мистецьке об’єднання «Світоч».
Вокальні колективи Уланівського будинку культури:
Народний аматорський жіночий вокальний ансамбель "Первоцвіт"
Жіночий вокальний ансамбль «Подільські роси» був створений у листопаді 2012 року, керівник А.В.Бохнюк. до складу колективу ввійшли люди закохані в українську пісню. Цю любов вони перейняли від своїх батьків і хочуть передати свої надбання у цій галузі майбутнім поколінням.
Народний аматорський хоровий гурт «Вечірні зорі» Уланівського СБК
Хоровий колектив «Вечірні зорі» був створений при Уланівському Будинку культури в серпні 2012 року. Незмінним керівником якого став учитель музичного мистецтва вищої категорії, директор Будинку культури - Бохнюк Андрій Васильович.
Репертуар колективу налічує понад 30 творів на різну тематику. Колектив приймає активну участь у всіх масових заходах Уланівської територіальної громади та Хмільницького районного Будинку культури. Має багато грамот та подяк від Хмільницького районного відділу культури, а в 2013 році на районному конкурсі «Козацької пісні » зайняв почесне І місце.
Учасники колективу старанно відвідують репетиції, які поводяться регулярно при Уланівському Будинку культури, підтримують традиції з метою популяризації української пісні та піднесення культурного рівня Уланівської громади. Будинок культури під керівництвом Андрія Бохнюка став справжнім осередком культурного життя нашої громади.
Враховуючи вагомий внесок колективу у збереження та примноження культурних надбань, участь у культурно-мистецьких заходах, колегія управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації постановою від 29.12.2015 року присвоїла почесне звання «народний аматорський» хоровому гурту «Вечірні зорі» .
Чоловічий вокальний ансамбль "Явір"
Чоловічий вокальний ансамбль «Явір». Був створений в червні 2012 року, керівник – Бохнюк А.В. Єдиний чоловічий вокальний колектив в Уланівській територіальній громаді. За високу виконавську майстерність та творчі досягнення за роки своєї діяльності ансамбль було нагороджено грамотами та подяками Уланівської сільської ради, Хмільницької райдержадміністрації та районної ради. Учасники колективу «Явір» вірні українській пісні, вони популяризують українську козацьку пісню, дають приклад майбутнім поколінням. Усі члени колективу люди різних професій, яких об’єднала українська пісня.
Сільська бібліотека села Пагурців
Пагурецька сільська бібліотека розпочала свою роботу з 1947 року. Знаходилась бібліотека в хаті бабусі Баранюк. В цій же хаті працював і медпункт. Це була, так звана, хата – читальня.
Книжковий фонд бібліотеки нараховував 341 примірників. Завідуючою була Осаволюк Мотря Назарівна.
В тяжкі післявоєнні роки бібліотека намагалася організувати свою роботу так, щоб для читачів, бібліотека стала тим місцем, куди щоразу хотілося б прийти в будь – яку хвилину, одержати необхідну інформацію, відпочити чи взяти участь у проведенні масових заходів.
На початку 1956 року, в бібліотеці почала працювати Шкоропад Тетяна Григорівна. Книжковий фонд бібліотеки нарахував понад 2000 примірників. В той час було побудовано дерев’яний будинок жителями села, де і розмістився сільський клуб і бібліотека. (тепер на цьому місці знаходиться будинок фельдшерського – акушерський пункт с. Пагурць)
Після 1967 року, силами колгоспу «Дружба» с. Уланів, до складу якого входило і село Пагурці, було побудовано нинішнє приміщення сільського клубу. В північній частині прибудови розмістилася сільської бібліотеки. В північній частині прибудови розмістилася сільська бібліотека.
Бібліотека проводила значну соціокультурну діяльність, особливу увагу приділяючи патріотичному, правовому вихованню. Широко відзначалися ленінські ювілеї письменників – земляків, зустрічі з старшими комуністами, першими комсомольцями, учасниками Великої Вітчизняної війни, передовиками виробництва.
Працюючи з читачами, бібліотека особливу увагу звертала на індивідуальну роботу, вивчаючи своїх читачів, їх інтереси і особливості, навчили їх користуватися каталогами, картотеками довідками, проводячи бесіди біля полиць відкритого доступу. На допомогу користувачам складалися рекомендовані списки літератури та індивідуальні плани читання.
В 1973 році книжковий фонд бібліотеки нараховував 7832 примірники, а в 1980 році 6418 примірників.
На початку 1994 року, в зв’язку з виходом на пенсію, Шкоропад Тетяни Григорівни розрахувалася з роботи. Очолила бібліотеку Бурдяківська Ніна Петрівна. Бібліотечний фонд нараховував 9853 екземпляри.
Після проголошення Незалежності України змінилися форми роботи. Основна увага працівників бібліотеки була спрямована на популяризацію літератури, пов’язаної з висвітленням законів України, Конституції України, історичної минувшини, традиціями нашого народу, розвитку мови, утвердження гуманістичних цінностей. Оформлені виставки «Україна: становлення держави», «Любіть Україну, як сонце любіть», «Не старіють душею ветерани».
В 1999 році Ніна Петрівна розрахувалася за власним бажанням.
З жовтня 1999 року по листопад 2006 року в бібліотеці с. Пагурець працювала Возна Тетяна Петрівна.
В бібліотеці відзначалися «Шевченківські дні: Кобзарське слово», «Чуєш Тарасе, твій голос звучить». Впроваджувалися дискусії, спілкування бібліотекаря і читача, години народознавства: «Рушник в нашому житті», «Українські народні страви».
З листопада 2006 року в бібліотеці селі Пагурці працює Юшко Галина Федорівна. Книжковий фонд бібліотеки нараховував 8003 примірників. Основним напрямком роботи бібліотеки є виховання дітей, молоді, любов до свого краю, до землі, Батьківщини, до людей, відродження духовності. Проводяться уроки народознавства: «Українському роду – нема переводу», «Пагурці моє село – тобі моя любов», «Звичаї і традиції в України».